همایش کشاورزی پاک

در ارتباط با‫:‬ , ,

جمعه، ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۳ همایشی با عنوان «هم اندیشی کشاورزان و باغداران با کارشناسان در خصوص کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی»، با شعار «کشاورزی پاک‌تر، زندگی سالم‌تر» در داراب‌کلای میاندورود، به همت انجمن مهرورزان زمین پاک، انجمن فرزندان زمین پاک و دهیاری داراب‌کلا برگزار گردید. هدف از این همایش یافتن راه حل هایی کاربردی برای تغییر شیوه‌ی رایج کشاورزی و باغداری که مبتنی بر مصرف بی رویه و غیر کارشناسانه سم و کود است به شیوه های ارگانیک و پاک بوده است.

76

گفتنی است در این همایش که با حضور کشاورزان و باغداران منطقه میاندرود برگزاری شد، نمایندگانی از استانداری، اداره جهاد کشاورزی و اداره محیط زیست و همچنین نمایندگانی از انجمن های زیست محیطی و شورای هماهنگی سمن‌های زیست محیطی استان مازندران حضور داشته‌اند.

144

در گوشه و کنار سالن بنرهایی برای معرفی آفت کش‌ها و نهاده‌های کشاورزی غیر شیمیایی و ارگانیک به چشم می‌خورد.

151

همایش با سخنرانی دکتر نصرت صفاییان – اکولوژیست- و مهندس بهرنگ منصوری –کارشناس گیاهپزشکی- آغاز شده و در ادامه، یک پنل گفتگو بین کشاورزان و باغداران با کارشناسان شکل گرفت که در آن دکتر شهره اقبال‌زاده – پزشک- ، دکتر مریم شکری – اکولوژیست- ، دکتر بهادری – مسئول آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی مازندران، دکتر نصیر احمدی – مسئول آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، مهندس روح ورزی – کارشناس گیاه‌پزشکی- ، مهندس منصوری – کارشناس گیاه‌پزشکی- ، دکتر صفائیان – اکولوژیست- ، کاظم باقری –کشاورز نمونه و شالیکار ارگانیک- و مهندس داریوش عبادی – دبیر کمیته علمی شورای سمن های زیست محیطی استان با کشاورزان و باغداران حاضر در سالن به پرسش و پاسخ پرداختند.

135

ضمناً گوشه‌ای از سالن به میز کتابی حاوی کتابهای زیست محیطی اختصاص داده شده بود.

10414384_1502994279976549_319968557753189602_n

سرانجام، برنامه با اجرای یک تئاتر با نمایشنامه زیست محیطی توسط گروه «لیر»، به سرپرستی زهرا میرزایی به پایان رسید.

153

شایان ذکر است، مسئولان انجمن‌های مهرورزان زمین پاک و انجمن فرزندان زمین پاک داراب‌کلا در نظر دارند برای کاربردی کردن اهداف این همایش روستای داراب‌کلا را به عنوان روستای الگوی برای اجرای طرح کشاورزی پاک مورد پیگیری قرار دهند.

52

84

برای تماشای عکسهای بیشتر، اینجا کلیک کنید.

یادداشت خود را بفرست

لطفن اسم خود را وارد کنید

ورود اسمتان ضروری است.

لطفن یک ایمیل واقعی وارد کنید

یک آدرس ایمیل ضروری است

پیام خود را وارد کنید

اگر اندازه‌ی نوشته‌ها برای شما کوچک می‌باشد، می‌توانید با فشردن هم‌زمان کلیدهای Ctrl و + اندازه‌ی نوشته را افزایش دهید.

بامداد ما © 2018 تمام حقوق محفوظ است.