مجوعه فیلم مستند زندگی کارآفرینان

مجوعه فیلم مستند زندگی کارآفرینان

مریم عطاریه

logo(1)

مستند سازی تجارب کارآفرینان موفق بومی، یکی از فعالیت­های مورد تاکید بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان است.

مستند سازی این تجارب، گام نخست برای تولید ادبیات نظری پژوهش های کاربردی در مورد چالش­ها و چشم اندازهای فضای عمومی کسب و کار در کشورمان است.

از سوی دیگر ثبت تجارت عملی کارآفرینان بومی امکان استفاده از این تجارت را برای نوکارآفرینان و جوانان فعال در عرصه کسب و کار فراهم خواهد آورد.

کارآفرینان به عنوان «موتور محرک اقتصادی» شناخته می­شوند، چرا که در نقش های مختلفی همچون عامل نوآوری و تغییر، سرمایه گذاری، اشتغال زایی، انتقال فن آوری، ایجاد و گسترش بازارهای جدید و توزیع درآمد و بهبود کیفیت زندگی رخ نمایان می­سازند. آنان با برخورداری از ویژگی های خودباوری، خلاقیت، ریسک پذیری، پشتکار، رهبری و آینده­نگری می­توانند در مسیر پر ابهام و خطرخیز، ایده های خود را تحقق بخشند و جامعه ای را به تحرک و پویایی برانگیزانند. در ایران نیز به رغم محیط پُر چالش، زنان و مردانی با اتکا به توانایی­های خویش و با خلق ایده­های جدید توانسته­اند کسب و کارهای نوینی را شکل دهند و راهگشای مسیر خود و دیگران شوند؛ به عبارتی به مثابه «سرمایه ی گرانقدر اجتماعی» قد علم کرده اند. ترسیم تصویری از این الگوها و انتقال آن به جامعه­ی پر نیاز ایران «به ویژه جوانان این بوم» رسالتی است که موضوع طرح حاضر است و سازندگان این مجموعه بر آنند که سهمی از آن را به دوش کشند.

هدف طرح

روایتِ تلاش­های نسلی که بار حرکت این کشور به سمت صنعتی شدن را بر دوش خویش کشیده­اند. آنان که بی­اتکا به موقعیت ها و امتیازات خاص، در ارتقاء زندگی شخصی، اجتماعی و توسعۀ کشور نقش موثر داشته و دارند.

روایتِ سخت کوشی نوکارآفرینان جوانی که در وطن مانده­اند تا برغم همه دشواری­ها ارزشی نو خلق کنند.

روایتِ ابتکارات مدیران ارشدی که روح کارآفرینانه را در محدوده سازمان خود ارتقاء داده و به تنهایی جریان ساز شده اند، آنان که در بدنه سازمان های ناکارآمد بذر توسعه را کاشته اند.

روایتِ ازدوراندیشیِ آنان که کسب و کار خود را در پی پاسخ به معضلات اجتماعی پایه نهاده اند، آنان که هم پای رشد خود به توسعه ملی می اندیشند و در این راه بس مایه می گذارند.

روایت همتِ آنان که در شهرهای کوچک و روستاها، یک تنه برپاخاسته اند و محیط خویش را آباد کرده اند. کارآفرینان گمنامی که نور امیدی تابانده اند بر دل جوانان منطقه، و الگویی شده اند برای اهالی محل.

لطفا اگر کارآفرین گمنام و یا کمتر شناخته شده­ای را می شناسید به بنیادتوسعه کارآفرینی معرفی کرده و موارد زیر را در نظر داشته باشید:

جوانان ، زنان و روستائیان در اولویت هستند.

نوکارآفرینان شهرهای تبریز، اردبیل، ارومیه ،مراغه، مرند، میانه، خوی، بوکان، مهاباد، کرج، دهلران، ایلام، تهران، شیراز، مرودشت سقز، سنندج، بندر انزلی،رشت،گرگان،یاسوج،قزوین،سقز ، قائن، بیرجند، دوگنبدان، مازندران و تهران در الویت هستند.

سازمان کار

گروه پژوهش، گروه کارگردانی و تهیه کنندگی و شورای راهبردی ارکان سازمان کار طرح را تشکیل می دهند.

گروه اجرایی

سرپرستان گروه کارگردانی و تهیه کنندگی                                       سرپرست گروه پژوهش

           رخشان بنی اعتماد                               فیروزه صابر به نمایندگی از بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

           مجتبی میرتهماسب

یادداشت خود را بفرست

لطفن اسم خود را وارد کنید

ورود اسمتان ضروری است.

لطفن یک ایمیل واقعی وارد کنید

یک آدرس ایمیل ضروری است

پیام خود را وارد کنید

اگر اندازه‌ی نوشته‌ها برای شما کوچک می‌باشد، می‌توانید با فشردن هم‌زمان کلیدهای Ctrl و + اندازه‌ی نوشته را افزایش دهید.

بامداد ما © 2018 تمام حقوق محفوظ است.